zgoraj18

IMG 20181019 101521GORI, GORI, SE DIM KADI,
VOZ PO CESTI ŽE HITI.
GASILCI PRIDNO BRIZGAJO,
PLAMENE VSE ODŽENEJO.
KO OGNJA NIKJER VEČ NI,
DOMOV SE ODPRAVIJO VSI.
GASILEC MORA BIT` NASPAN,
SAJ JUTRI PRIDE NOVI DAN.

Komaj smo čakali petek 19. 10. 2018, saj smo bili dogovorjeni z gasilci, da jih obiščemo. V gasilskem domu nas je pričakalo kar nekaj zelo prijaznih gasilcev, pogovor pa je vodil gasilec gospod Drago Oder, kateremu se še posebej zahvaljujemo. Predstavil je delo gasilca, opremo, ki jo potrebujejo za svoje delo, posebej zanimivo je bilo prikaz gašenja z vodo čisto pravega gasilca in s peno saj je bilo vse belo in v prahu. Najbolj pa smo uživali, ko smo se lahko sami preizkusili v škropljenju z vodo. Seveda pa smo zelo uživali, ko so nas prijazni gasilci nazaj v vrtec odpeljali z gasilskim kombijem s prižganimi lučmi. Preživeli smo še eno poučno, popestreno in zanimivo dopoldne, saj so otrokom zelo približali poklic gasilca.

Hvala vsem gasilcem, ki so z nami preživeli nepozabno dopoldne.

Več v fotogaleriji

Prispevek pripravile vzgojiteljice.